Track: Picos d'Europa 2017 - 2018
Nun soi a alcordame cuando, Ana y yo, planiamos tirar pa Picos una selmana a facer actividá, pero de xuru que la primer vegada que salimos al monte xuntos, na ivernada na Carba Valsecu, ya golíemos que díbemos del mesmu palu cañeru nel monte.
Alcuérdome bien un día, que quedamos pa trepar y preparar col mapa una posible circular, pero como siempre, demientres un cafetín, pasamos olímpicamente de trepar y centrámonos en dibuxar col maxín, cuales pudieren ser les diferentes estayes de la circular.
El percorríu teníemoslo, sólo faltaba cuadrar feches, vacaciones, munches ganes y nun tener llesiones. Con tolo necesariu, vinieron les llesiones a facer presencia, poro tuve que dir controlando muncho col tema de la rotura nel xemelu y tamién con un mano qu'esgoncié por facer el faltosu corriendo.
Los que nun me conocen, nun saben lo burrín que pueu llegar a ser nesto del monte. Asína que dempués de probame n'ascensión a la Torre Cerredu, magar d'una selmana de romper y ver que nun tábemos mal del too y paecía qu'aguantaba la patuca, presentámonos con un mochilón de restallu pa pasar 6 díes patiando per Picos.
Si dalgo compartimos na forma de ver el montañismu, ye qu'aparte de la
propia esperiencia na ñatura, el componente físicu ye perimportante,
llegando a tener esi puntín de disfrute cuando te pones na llende física
y mental y yes capaz de dar un pocu más si les condiciones así lo
primen.
Pel momentu, con contávos la guapa circular que ficimos en 6 díes, ya tengo abondo, onde tuviemos que tirar d'esperiencia ya inxeniu pa camudar los planes iniciales, por mor de la meteo repunante que nos tocó sofrir.
Neña, falámoslo una y mil vegaes... contigo al fin del mundiu pel monte y d'una esperiencia increyible saldrán más nel futuru.
Resume de la circular per Picos 2017 - 2018:
Estaya 1:
Poncebos (Cabrales) - Sollambriu - Estremeru - H.ultayu - Vega d'Ariu (Onís)
Duración: 8 hores y 20 min
Llonxitú: 16,5 km
Ascensu: 1950 m
Descensu: 450 m
Estaya 2:
Vega d'Ariu (Onís) - Oliseda - Tiru La Llera - Mesones - Caín (Valdión)
Duración: 9 hores y 50 min
Llonxitú:15 km
Ascensu: 1015 m
Descensu: 2170 m
Estaya 3:
Caín (Valdión) - Cordiñanes - Asotín - Argayu Congostu - Colláu H.ermosu (Valdión)
Duración: 7 hores y 50 min
Llonxitú: 14,5 km
Ascensu: 1760 m
Descensu: 160 m
Estaya 4:
Colláu H.ermosu (Valdión) - Casares - Torreblanca - Cabaña Verónica - Áliva (Camaleñu)
Duración: 8 hores y 30 min
Llonxitú: 14,3 km
Ascensu: 1060 m
Descensu: 1445 m
Estaya 5:
Áliva (Camaleñu) - Paredón d'Albu - Moñetas - Peñe Castil - Terenosa (Cabrales)
Duración: 9 hores y 10 min
Llonxitú: 14,8 km
Ascensu: 1435 m
Descensu: 1800 m
Estaya 6:
Terenosa (Cabrales) - Peñe Maín - Cuetu Bierru - Tielvi - Poncebos (Cabrales)
Duración: 9 hores y 30 min
Llonxitú: 14,9 km
Ascensu: 715 m
Descensu: 1810 m
Totales:
Duración: 53 hores y 10 min
Llonxitú: 90 km
Ascensu:7935 m
Descensu: 7935 m
No hay comentarios:
Publicar un comentario